Prečo som nutricionistka?

Nutricionistka Petra Pavuková

Volám sa Petra Pavuková a veľmi často dostávam otázku, prečo som vlastne nutricionistka a čo ma k tomu priviedlo. Bola to moja vlastná skúsenosť a rozhodnutie pomáhať ľuďom a o svoje dôvody sa s vami teraz podelím.

Ľudia nechudnú správne a radia zle aj ostatným. Bráňte sa!

Už ste niekedy počuli o tom, aké je nezdravé jesť chlieb, mäso, to alebo ono? Už ste niekedy skúšali na chudnutie nejakú „zaručenú“ diétu od známych alebo z internetu a bolo vám z nej zaručene zle, zatiaľ čo kilá sa vás držali aj  naďalej? A po niekoľkých diétach ste ku kilám získali navyše aj depku z toho, že ste neschopní trvalo schudnúť aj len pár kíl?

Tiež som sa trápila…

Aj ja som sa kedysi točila v kolotoči neúspešných pokusov o redukciu hmotnosti. Nemala som totiž rada svoje telo, nevážila som si samú seba, neverila som si – a preto som verila „každému“, kto mi ponúkal „zázračné riešenia“. V oblasti chudnutia to boli rôzni samozvaní „poradcovia“, ktorí v skutočnosti nemali žiadne odborné vzdelanie a využívali len ľudskú naivitu na komerčné účely.

Rozhodla som sa chrániť seba aj ostatných

Raz mi došla trpezlivosť a rozhodla som sa prísť na kĺb tomu, ako by sa dalo skutočne zdravo a efektívne schudnúť s trvalým efektom. A potom svoje poznatky odovzdávať ďalej a pomáhať tak desiatkam, stovkám, tisícom ľudí, ktorí riešia rovnaký problém, ako kedysi aj ja. Dnes milujem zdravý životný štýl, šport a samú seba.

Preto je zo mňa nutricionistka

Takéto vzdelanie sa nezíska z jednej, dvoch knižiek, ale je za ním päť rokov poctivého univerzitného štúdia. Stala som sa vďaka nemu nutricionistkou – diplomovanou expertkou na zdravú výživu. A už od roku 2013 s veľkým nadšením sledujem, ako v škole získaná teória bezpečného chudnutia v praxi skutočne funguje. Do plaviek, do svadobných šiat, do posilňovne … hlavne ale chudnete pre seba a pre svoj dobrý pocit, kondíciu a zdravie.

Dnes som štíhla, šťastná a milovaná

Našla som návod na šťastie, životnú energiu a príťažlivú postavu. Bolo to rovnako „ťažké“ ako „jednoduché“. Tým tajomstvom je – vziať svoj život do vlastných rúk. Nie pre každého je jednoduché začať, preto ako nutricionistka v svojej spoločnosti Healthy Way (v preklade“zdravá cesta“) všestranne pomáham ľuďom, ako ste Vy, aby opäť našli svoje ja, svoje zdravie, osvojili si zásady správnej výživy a zredukovali hmotnosť. Tým mením životy ľudí tak, aby aj oni mohli žiť spokojne, ako si zaslúži každý z nás. Ako si zaslúžite aj Vy!

Nehľadajte zdravého ducha v chorom tele. Nenájdete ho.

Môžete začať napríklad s vyplnením krátkeho dotazníka, ktorý vám prezradí, ako na tom ste práve vy.

S úctou Ing. Petra Pavuková

P.S. A ak neviete, kto je to nutricionista, tak pokračujte v čítaní tu.

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre
  • Magazín STAR-T

    Stiahnite si TERAZ magazín STAR-T, v ktorom sa dozviete ako dosiahnúť úspech v chudnutí. Stručne - jasne - výstižne! :)

  • Najnovšie články
  • Kategórie